Google Ads (Adwords) Reklamı nedir?

Google Ads, eski adıyla Adwords, web sitesi bulunan veya web sitesi olmadan telefon aramalarıyla veya haritada bulunan fiziksel mağazalarını yakın çevredeki kişilere tanıtma yoluyla işletmeleri ve reklam verenleri hedefledikleri müşterilere veya kitleye doğrudan ulaştıran bir reklam aracıdır. Yani kısa bir şekilde özetlersek, sizin müşterilerinize giden en kestirme yoldur.

Google Reklamları ne işe yarar?

Gooogle reklamları ne işe yarar sorusuna gene yukarıda dediğimiz gibi “Müşterilerinize giden en kestirme yoldur” diyerek cevap vermemiz doğru olacaktır. E-ticaret gibi bir siteniz var veya dijital bir şekilde hizmet-servis veriyorsanız yani bu dünyada yaşıyorsanız dijital reklamlar kaçınılmazdır. Böyle bir dijital mağazaya sahip olup dijital reklam vermemek, AVM’de mağaza sahibi olup çelengi kapalı müşteri beklemekten farksızdır. Dijital reklamdan kastımız sadece Google olarak anlaşılmasın. TV, İnternet gibi tüm dijital mecralar buna dahildir.

Google reklamları işe yarar mı?

Google reklamlarının iyi olan kısmı şudur ki; sizinle alakası olmayan kişilerin değil, sizinle alakası olan hatta tam da şuan size ihtiyacı olup sizin gibi bir yeri arayan insanların tak diye karşısına çıkmanızdır. Örneğin evimi taşımak istiyorum ve Googleye “İstanbul nakliye firmaları”, “istanbul nakliyeciler” gibi anahtar kelimelerden birini yazıp aratıyorum. İstanbul’da nakliye hizmeti veren firmaların Google reklamları tak diye karşıma çıkıyor ve ben uzun aramalara takılmadan aradığım işletmeyi, aradığım hizmeti buluyorum. Yani ben ayakkabı bakarken nakliyecinin reklamını görmüyorum, tam olarak nakliyeci ararken nakliyecinin reklamını görüyorum.

Ek olarak, ben reklama tıklamazsam eğer reklam veren nakliyeci, hiç bir ücret ödemiyor. (Reklam verilirken tıklama başına reklam şeklinde verilmesi gerekir) Sadece o reklama tıklandığı zaman tıklama başına ücret ödeniyor. Google sahte tıklamalara karşı da size koruma sağlıyor.

Sizce de böyle bir reklamın geri dönüşü, satış ve müşteri oranlarında ki artışı nasıl olur?

Bu anlattıklarımdan sonra “Google reklamları işe yarar mı?” sorusuna siz kendiniz cevabı veriniz 🙂

Puhu Ajans | Web-Grafik Tasarım, Yazılım ve Reklam
Whatsapp: +90 541 224 5185
Mail: iletisim@puhuajans.com
Facebook-Instagram-Twitter: @puhuajans

2 Comments

  1. Emre

    22 Ağustos 2020 at 21:38

    Çok güzel bir yazı olmuş

    Cevap Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize kayıt olarak, kampanya ve indirimlerden haberdar olun!

Yükleniyor

Gönderiliyor

Teşekkürler :)

Mesajınızı aldık. En kısa sürede size döneceğiz :)

Sayfayı Yenile

Lütfen Kendinizle İlgili Bilgileri Giriniz

Projeniz ile ilgili bilgileri giriniz

Lütfen bize iletmek istediğiniz mesajı giriniz.

  • Kişisel Bilgiler
  • Proje Bilgileri
  • Mesajınız